Wauw, gaaf al jullie reacties te lezen van de #30voeljefit Challenge! Super leuk om te zien hoe fanatiek jullie zijn en al jullie foto’s te zien van de recepten die jullie maken. Ga zo door 😉 Jullie zijn goed bezig! Ben jij ook al lid van de facebookgroep? Hier kan je terecht met al jouw vragen!
Brood
Deze week van de 30 dagen voel je fit challenge staat in het teken van brood. Afgelopen week zijn we onze suikers al gaan verminderen. Deze week staat in teken om jezelf bewust te worden van onze broodconsumptie. Eet jij nog brood? Wat voor brood eet jij? En is brood gezond of niet? Reny van Mind Your Feed schreef daar een heel interessante blog over!
Het gaat niet specifiek over de koolhydraten die in brood zitten, maar over tarwe. Tarwe zit niet alleen verwerkt in brood, maar in bijvoorbeeld pasta, koekjes, crackers en pannenkoeken. Dit zijn ongeveer de basisingrediënten van ons Westers voedignspatroon. Als ontbijt brood, als lunch brood en als avondeten pasta. Natuurlijk onze tussendoortjes niet te vergeten, lekkere tarwekoekjes. Conclusie: heel veel tarwe. Ons lichaam is alleen niet gewend om in zulke grote hoeveelheden tarwe te verteren. Door te stoppen met het eten van tarwe, zullen we het verouderingsproces tegen gaan en verminderen we de kans op allerlei welvaartziektes zoals darmproblemen, diabetes, hartklachten en huidaandoeningen. Verder zou tarwe net zo verslavend zijn als drugs…. Wil je weten waarom het dan niet goed voor ons is?
Zelf beperk ik de inname van tarwe. Ik vervang tarwe door boekweit, spelt en havermout! Het wil trouwens niet zeggen als je geen tarwe meer eet, dat je geen brood kan eten. Dit havermoutbrood is juist een heel goed voorbeeld hiervan. Als je kiest voor glutenvrije havermout is het brood zelfs glutenvrij.
Ook heb ik al eerder heerlijke broden gemaakt zoals het detoxbrood, bananenbrood en deze chiazaadcrackers en banaanpannenkoeken zijn echt heerlijk! Sowieso zijn al mijn recepten op mijn blog gemaakt zonder tarwe!
Ingrediënten Havermoutbrood
- 300 gram Havermout
- 50 gram Lijnzaad
- 2 handen Zonnebloempitten
- 2 etl Kaneel
- 3 Eieren
- 330 ml Notenmelk
- 12 gedroogde Vijgen
- 1 tl baking soda
- 1tl appelciderazijn
Bereidingswijze
Verwarm de oven voor op 170 graden.
Snijd de vijgen in kleine stukjes. Voeg alles bij elkaar en meng het goed door elkaar. Doe het deeg in een bakblik en plaats alles ongeveer 40 minuten in de oven.
Makkelijker kan toch niet?
Wat is jouw favoriete brood recept?
Eat Bioteaful! X Sanne
PS. Meer lekkere recepten vind je op Mind Your Feed, Eet het Beter en Puur Suzanne. 😉
WIL JIJ JE OOK BIOTEAFUL VOELEN? MELD JE AAN VOOR DE WEKELIJKSE TIPS VAN BIOTEAFUL VOLG DEZE BLOG VIA BLOGLOVIN | TWITTER | INSTAGRAM | GOOGLE+| FACEBOOK
- patronen doorbreken met familie opstellingen - 20 oktober 2021
- Intelligent bewegen – Interview met fabio d’agata - 2 maart 2021
- Investeren voor vrijheid – Interview met Susanna Thakoeri - 12 februari 2021
Lijkt me lekker!, wordt het brood niet luchtiger als je er nog wijnsteenbakpoeder of baking soda bij doet?
bedankt!
Sportieve groet
Pieter
Klopt! Wordt hij luchtiger van 😉 Slim om dit eraan toe te voegen!
Hmmmm, het huis ruikt heerlijk naar het brood. Nog even afkoelen 🙂
Thanks voor het delen 😀 Geniete ervan!
Klinkt heerlijk! Zou je dit brood ook kunnen maken met dadels in plaats van vijgen? Die heb ik namelijk wel in huis.
Eigenlijk moet ik helemaal niet ’s avonds naar dit soort recepten kijken. Veel te gevaarlijk. Voor ik het weet sta ik tot diep in de nacht te bakken, hihi.
hihi, snap ik dat je ’s avonds niet naar zulke recepten moet kijken! Volgens mij moet dat ook gewoon kunnen! Ben benieuwd als je het geprobeerd hebt!
Wat zou ik als alternatief voor appelciderazijn (dus zuur) kunnen gebruiken? En bij gebruik van wijnsteenzuurbakpoeder is de hoeveelheid x 2 is het niet…? (Ben nog niet zo lang zelf aan t bakken ;-)).
Zou je er geen citroensap bij kunnen doen?
Hoi Sanne
Zou je de havermout ook eerst een nachtje kunnen laten wellen in de notenmelk? Ivm fytinezuur?
Normaal gesproken eet ik mijn havermout pap ook na een nachtje wellen
Het wordt dan wel al een zacht geheel.
Groetjes van Saskia
Geprobeerd, superlekker!
Ik had de helft van de havermout tot meel gemalen en een gedeelte van de lijnzaad vervangen door gehakte walnoten. Dadels ipv vijgen omdat ik dat toevallig nog in huis had. De vijgenversie ga ik ook zeker nog proberen!
Ik ben op zoek naar lekkere en goede alternatieven voor brood.
Maken de vijgen het brood niet zoet?
kun je ze ook weglaten?
Hi Marij, persoonlijk vind ik dat erg mee vallen. Je kan ze weglaten, maar wellicht heeft het brood dan minder smaak. Als je in het receptenoverzicht kijkt, zie je ook bijvoorbeeld een speltbrood staan. Is een goed alternatief!
Dank voor je reactie.
Dag,
Al zoekende naar een vijgenbroodrecept zonder noten zag ik dit recept. Het kan glutenvrij, maar in notenmelk zitten wel gluten (zie jullie eigen link notenmelk) dus als ik dit wil bakken voor iemand die geen gluten verdraagt kan je dus beter ook geen notenmelk gebruiken, of mis ik nu ergens een logica?. Is er een ook een alternatief zonder notenmelk, want een glutenallergie dieet bevat meestal noten, en we hebben zelf een gezinslid met noten allergie, dus dat combineert niet praktisch. Sojamelk? Volle (bio) melk?